نظام الدین قیصاری به دادستانی کل معرفی شد

  • July 5, 2018

سایت خبری وطن امروز: نظام الدین قیصاری قوماندان امنیه ولسوالی قیصار فاریاب و نماینده خاص جنرال عبدالرشید دوستم معاون تبعیدی رئیس جمهور غنی پس از بازداشت توسط کماندو ها و قتل چهار تن از سربازانش به لوی سارنوالی معرفی شد.

سخنگوی وزارت دفاع با تایید این خبر گفت که قیصاری با سوال های که در برابرش وجود دارد مورد بازپرس قرار خواهد گرفت. اما بشیر احمد ته ینج سخنگوی حزب جنبش ملی افغانستان، بازداشت نظام الدین قیصاری را یک توطئه از سوی حکومت میداند. و میگوید که حکومت از ماه‌ها به این‌سو در تلاش شکست دادن روحیه ضد طالبانی بوده‌ است.

نظام الدین قیصاری روز دوشنبه (2 جولای) در حال بازداشت شد که درجلسه امنیتی که با حضور هیات بلند پایه امنیتی کشور برگذار شده بود در روند چگونگی عقب نشینی نیروهای خیزش مردمی از بیش از صد پاسگاه بدون درگیری و راه یافتن طالبان در این مناطق مخالفت کرد. وی در کنار پرخاشگری بار دیگر مقامات امنیتی را در صورت عقب نشینی بدون جنگ به مرگ تهدید کرد و فرماندهان ارتش را خائن گفت و هشدار داد که منطقه اش را به طالبان واگذار نمی کند.

به گفته حنیف رضایی سخنگوی ارتش در شمال، تنش لفظی به درگیری نظامی منجر شد و در جریان این درگیری نظام الدین قیصاری با ۲۵تن از افرادش توسط نیروهای ارتش بازداشت گردیده و به کابل منتقل شدند.

نظام الدین قیصاری به دادستانی کل معرفی شد

Leave a Reply

Close Menu
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial